Дом Коттон

Весною та восени, під ковдрою, що так приємно зігріває взимку, спати не зовсім комфортно. Хочеться легкості, меншої товщини ковдри, а використовувати плед уже запізно. Відмінна альтернатива - ковдра з бавовняним наповнювачем. Такий наповнювач також відомий, як бавовняне волокно, хлопкопон, або просто бавовна.Чим же він хороший? Раніше такі ковдри іменувалися ватяними. Були важкими, набивка збивалася в грудки. Ватяна ковдра відмінно вбирає вологу, але розлучатися з нею не поспішає. Її потрібно постійно просушувати. Догляд  складний, адже її не можна було прати у машині. Після прання довго сушити.

Сучасне виробництво довело процес обробки бавовняних волокон до досконалості. Роблячи їх непривабливими для мікроорганізмів, чим грішили давні бавовняні наповнювачі. Таким чином, набивка стає безпечною для здоров'я та дозволена алергікам. Про особливості ковдр з бавовни розповість експерт інтернет-магазину "Дом Коттон".

Переваги бавовняного наповнювача

Ковдра з бавовняним наповнювачем
  1. Екологічність. Бавовник вирощують у регіонах найбільш пригідних з клімату, без застосування гербіцидів.
  2. Бавовняні волокна легко приймають задану форму. Обволікають тіло й дуже м'які на дотик.
  3. Гігроскопічність. Пояснюється будовою волокон бавовни, схожими на губку. Завдяки цьому ковдра прекрасно поглинає вологу.
  4. Проникність для повітря. Пропускаючи повітряні потоки між наповнювачем, ковдра висихає, даруючи комфортний сон.
  5. Антистатичність запобігає накопиченню пилу.
  6. Простий догляд. Прання у машині й сушіння на відкритому повітрі.
  7. Довговічність та зносостійкість бавовни, стосується не тільки тканин з таким складом, а й набивання.
  8. Довго зберігає первісну форму та не збивається в грудки. Для цього вибирайте рівномірну й  часту простьобку чохла.

Як правильно доглядати за ковдрою з бавовняним наповнювачем

Така ковдра може прослужити довго, якщо будете правильно за нею доглядати. Не зважаючи на сучасні методи обробки, бавовняні волокна залишаються примхливим матеріалом. Наші правила допоможуть вам зберегти ковдру у первісному вигляді.

  • Прання при 40 градусах. Делікатна програма.
  • Віджим на низьких обертах. Зовсім виключити його не можна, тому що гігроскопічність бавовни робить мокру ковдру важкою.
  • Рідкі засоби для прання та ретельне ополіскування.
  • Не застосовувати кондиціонер-ополіскувач.
  • Сушити на відкритому повітрі або у приміщенні при достатній його циркуляції.

Вид ковдр, які краще здавати в хімчистку, це вироби з елітних сортів єгипетської бавовни. Вони коштують дорого й прання може зіпсувати їх.

Ковдри змішаного складу з бавовни та синтетичних волокон. Відрізняються простим доглядом та більш практичні, на відміну від чистого натурального складу. Поліестер робить їх легкими, повітряними, вони швидко сохнуть.

Як вибрати бавовняну ковдру

  • По сезону. Бавовна у поєднанні з силіконом або холофайбером найчастіше використовується у демісезонних ковдрах. Чиста, без домішок, у літніх моделях.
  • Зверніть увагу на прошивку. Найкраще утримують наповнювач часті шви квадратами. У них бавовняне волокно фіксується та не переміщається по чохлу.
  • Тканина чохла. Бавовна добре проводить повітря, але разом з ним, в наповнювач може потрапити пил. Для цього чохол шиють з щільної тканини: мікрофібра, тік, ранфорс.
  • Розмір. Підбирайте за параметрами ліжка та враховуйте, які розміри комплектів переважають у вашому побуті.
  • Якість. Перевіряйте шви, чи не розтріпуються нитки. Немає розводів або плям. Продукт з фабрики проходить багато етапів, перш ніж потрапить до вас. Умови його зберігання впливають на подальше використання ковдри. Зазначені вище недоліки роблять спальну приналежність непривабливою зовні. Волога, що залишила сліди, могла просочитися всередину наповнювача та заселити його спорами грибів й бактеріями. Така ковдра становить небезпеку для здоров'я.

Хочете знати більше про текстильні вироби — читайте наш блог. Щоб не пропустити новини від нас. підпишіться на сторінку Dom Cotton в Фейсбуці та Інстаграм.

Залишайте відгуки та коментарі, це допоможе зробити публікації цікавіше, а сайт корисніше.