Дом Коттон

Виникла необхідність замінити рушники. Перше, що ми робимо — шукаємо підходяще місце для покупки. Зайшовши на сторінки будь-якого інтернет-магазину, ви побачите безліч махрових рушників різних за забарвленням та розмірами. Якщо зазирнути у склад тканини, легше у виборі не стає: бавовна давно відома, а про бамбук читали, чули відгуки знайомих. Так на чому зупинитися, який вибрати?

Експерт з текстилю інтернет-магазину "Дом Коттон" розповість про особливості бамбукової та бавовняної махри, й про те, які якості вона передала рушникам.

Червоні рушники

 

Що вирізняє бавовняні рушники

Бавовна відома з дитинства,й до цього часу ми пам'ятаємо, що кращі рушники з бавовняної тканини. Вона має якості, які цінують покупці.

  • Поглинає вологу. Досить доторкнутися бавовняним рушником до шкіри. й вона стає сухою. По-іншому це називається гігроскопічність й у бавовни вона висока.

  • Простий догляд. Бавовняній махрі не потрібно ставити особливі делікатні програми прання — використовуйте повсякденне.

  • Стійкість кольору. Натуральні волокна добре вбирають фарбу. Глибоко проникаючи всередину бавовняного волокна, фарбування дає стійкий ефект.

  • Гіпоалергенна — безпечна у плані алергії, можливо є рідкісні винятки, але нам не зустрічалися такі випадки.

 

У бавовни один недолік - рушники після прання грубшають. Комусь не подобається, коли ворс шорсткуватий, але це якраз і є основним критерієм справжності складу рушника. Якщо на ньому написано 100% бавовна, а він м'який та блищить після прання — вас обдурили й швидше за все, там є добавки поліестеру або модала.

 

Білий махровий рушник

Бамбукові рушники

Вважаються найбільш екологічними, бамбук не вимагає гербіцидів, добрив, для поліпшення росту. Стебла бамбука перемелюють, роблять з них кашку, потім пропускають через ситоподібний прес. Такі волокна називають штучним, як і в випадку з модалом, для них застосовувалися спеціальні технології виготовлення. Зустрічаються вироби з волокон з мінімальною обробкою, так званий "бамбуковий льон", й коштують вони досить дорого. Найчастіше у продажу ви побачите такі, як ми описали вище, з целюлози:

  • Гігроскопічність. Вище, ніж у бавовни. Рушник швидко вбирає воду, а на дотик залишається сухим.

  • Гіпоалергенні. Відсутність у вирощуванні стимуляторів та гербіцидів. Ретельне промивання готових волокон від речовин, що сприяють створенню целюлози, робить бамбук безпечним для алергіків.

  • М'якість. Навіть після прання рушник з бамбука залишається таким же приємним та ніжним.

  • Стійкий колір. У волокнах бамбука є пори, куди просочується барвник. Потім він закріплюється й ніякі прання не можуть вплинути на інтенсивність фарбування.

 

У бамбука є недолік — чутливість до високих температур, так що прати його можна тільки на 40 градусах.

Чорний махровий рушник

Який рушник підійде вам

Вибираючи рушник, треба визначитися, для яких цілей ви його купуєте. Обличчя та тіло: найкраще м'яка тканина. А для ніг та рук та, що швидко вбирає вологу. Не боїться прання на високих температурах, відбілювача та засобу для виведення плям. Виходячи з цього, ми дамо кілька порад щодо вибору.

  • Для обличчя підійде бамбук або його суміш з бавовною. Такий рушник м'який та забезпечує делікатний догляд за шкірою. Рушники для обличчя змінюються часто, отже прати його можна на делікатних режимах.

  • Для тіла. Вибирайте будь-який склад, тільки без синтетики. Бавовна, бамбук або їх сумішеві варіанти добре вбирають вологу, але якщо додати поліестер, то це зробить рушник слизьким й він не зможе повноцінно вбирати воду.

  • Для ніг та рук --бавовна. Її можна прати на 60 градусах та застосовувати засоби для видалення плям.

  • Для лазні та сауни -- змішаний склад. Ці рушники великих розмірів, щільні. Чисто бавовняний буде важким, а бамбук додасть легкості, так ви отримаєте виріб ідеальної ваги та розмірів.

Сподіваємося наша стаття була корисною. Будемо раді бачити вас на своїй сторінці в Інстаграм та Фейсбук, де ми ділимося новинами про наш магазин.