Дом Коттон

Все більшу популярність завойовують текстильні вироби для спальні з синтетичними наповнювачами: подушки, ковдри, наматрацники, покривала. Всюди, де потрібно створити об'єм та додати теплоти, використовують ці практичні матеріали. Найголовніша їх перевага — можливість домашнього прання. Не потрібно звертатися в спеціалізовані компанії, досить завантажити виріб в машинку й обрати відповідну програму. У цій статті ми приготували поради по догляду за ковдрою, щоб вона служила вам довго та приносила користь здоров'ю.

Склад синтетичних ковдр

Велика група наповнювачів, що складається з волокон поліестеру отримала збірну назву гіпоалергенні. Вказуючи на основну перевагу перед натуральними матеріалами — відсутність реакції підвищеної чутливості на їх волокна. Наведемо розповсюджені назви:

  • Силікон;
  • Холофайбер;
  • Тинсулейт (штучний лебединий пух).

Деякі виробники можуть давати свої найменування, або обмежуватися узагальнювальним — антиалергенне волокно.

Структура волокон поліестеру порожниста або заповнена. Для пишності їх обробляють силіконом, що збільшує водовідштовхувальні властивості матеріалу. Крім цього, в них не живуть пилові кліщі та бактерії.

Чохол, в який зашитий наповнювач, виготовляють з мікрофібри — синтетичної тканини з властивостями бавовняної, але практичніше та міцніше.

Ковдра білого кольору стьобана

Правила прання

  1. Вивчаємо, що написано на бірці виробу. Навіть, якщо дозволяється прання, на 60 градусах, пам'ятаємо — синтетика не переносить високі температури. Тому вибираємо ту, при якій добре відпираються забруднення та не пошкоджується виріб. Найоптимальніша 40 °.
  2. Режим прання. Добре, коли в програмах вашої машинки закладена опція пухова ковдра. Якщо така відсутня — ставимо на синтетику або делікатну.
  3. Миючий засіб рідкий. Порошок погано розчиняється й виполіскується. Спеціальні гелі з серії дитячих, відмінно виперуть будь-які плями й освіжать ковдру. Додавайте в осередок для мийного розчину 1/3 норми, що використовуєте для звичайного прання. Так ви уникнете надмірного піноутворення.
  4. Полоскання: щоб миючий засіб повністю прибрати з волокон, додайте пару циклів полоскання.
  5. Віджим: ставимо невисокі обертання: 400-600 об / хв.
  6. Ополіскувач: додавати не слід. Навіть, якщо вам не подобається електростатичність синтетики. Це її особливість і недолік, а застосуванням кондиціонера - антистатика, ви зіпсуєте ковдру

Сушка й зберігання

Ковдру з поліестеровим наповнювачем сушіть, де вам зручно. Лише дотримуйтеся умов: достатня вентиляція приміщення, далеко від джерел тепла. Під час цього збивайте, струшуйте наповнювач, так він швидше прийме первісну форму.

Зберігати ковдру поза сезоном краще на окремій полиці, або спакованою в сумку, в якій вона продавалася. Можна купити спеціальний чохол від пилу. Щоб свіжість й чистота залишалися до настання холодного сезону. Слідкуйте, щоб ковдра не була притиснута іншими речами. Це загрожує втратою пружності та пишності виробу.

Щоденний догляд

Синтетичну ковдру рекомендується прати один раз на рік, якщо немає особливих забруднень. Виконуючи нескладні правила щоденного догляду, ви легко збережете її в чистоті.

  • Після сну відкриваємо для провітрювання. Невелика кількість вологи з шкіри може затримується між волокон наповнювача та притягувати пил. Проводячи такі дії ми даємо їй випаруватися.
  • Якісна постільна білизна з щільної тканини служить захистом від попадання пилу всередину ковдри.
  • Змінюємо постільну білизну вчасно. Чиста підковдра — чиста ковдра.
  • Позбавляємося від звички приймати їжу в ліжку

Сподіваємося, ми докладно розповіли про те, як треба стежити за своїм теплим другом для сну. А за покупками нового домашнього текстилю заходите до нашого каталогу. А за покупками нового домашнього текстилю заходьте до нашого каталогу.