Дом Коттон

Купівля нового матраца практично дорівнює ціні нового ліжка. Особливо, якщо ви вибирали дорогий, ортопедичний. І як буває прикро, коли на нього проливається рідина або кішка вирішить заточити свої кігтики. І вже матрац стає якийсь зіпсований. Прати неможливо, хіба що тільки затерти плями. Повноцінно його привести в нормальний стан можливо тільки у хімчистці, а це чималі гроші й клопоти з доставленням. Кращим рішенням буде придбати до матраца наматрацник. Експерти інтернет-магазину "Дом Коттон"  розкажуть у цій статті про їх види та дадуть поради щодо підбору наматрацника на ваше ліжко.

Які бувають наматрацники

вологостійкий наматрацник

Наматрацники, в залежності від призначення, поділяються на два види: захисні та водонепроникні. Перші покликані зберігати матрац чистим, а другі, більше підійдуть дітям та людям, які мають проблеми зі здоров'ям. Розглянемо їх докладніше.

Захисні наматрацники складаються з чохла та наповнювача всередині. Чохол простьобаний, для запобігання збивання набивання. Такий наматрацник оберігає поверхню матраца від пилу, вологи та забруднень.

Наповнювач - силіконізовані волокна. Практичний та гіпоалергенний. Його тонкий шар не заважає циркуляції повітря, а це важлива якість для створення оптимальних умов для сну.

Різновидом захисного є наматрацник з наповнювачем з вовни. Він стане у пригоді взимку та восени. Шерсть, виступаючи в якості прошарку між матрацом та тілом людини, має зігріваючий й лікувальний ефект. Сон на такому ліжку буде особливо комфортним, а ланолін у овечій вовні, допоможе зняти втому в м'язах та хребті.

Чохли з мікрофібри або ранфорса прості у догляді й з них добре виводяться плями. Кріплення захисних наматрацників двох видів:

  • Гумка по всьому периметру, у такому випадку матрац захищений й з боків.

  • Кутові кріплення - гумки фіксують наматрацник тільки на спальному місці.

 

Вологостійкі наматрацники складаються з верху - бавовняної, синтетичної тканини або їх суміші, у вигляді трикотажного або махрового полотна. Захисний шар -- мембрана з поліуретану (ПУ) або полівінілхлориду (ПВХ). Поліуретанова мембрана добре пропускає повітря, затримує вологу та більш еластична, що важливо при експлуатації виробу. Мембрана з полівінілхлориду краще затримує воду, але гірше проводить повітря й при пранні може пошкоджуватися. Як у захисних наматрацників, у водонепроникних є два види кріплення - кутове та по периметру.

Як вибрати наматрацник

Наматрацник з гумкою по периметру

Перше, що треба зробити, визначитися, для яких цілей він вам потрібен: у дитяче ліжечко або дорослому, з водонепроникним або захисним ефектом.

  • Дітям беруть водонепроникні, з ПУ мембраною. Їх провідність повітря вище, значить, вони у меншій мірі викликають парниковий ефект.

  • Дорослим, з проблемами зі здоров'ям, вибирайте водонепроникні з ПУ та ПВХ мембраною.

  • Захисні, для літа, краще брати з натуральної бавовни - ранфорса. Він проводить повітря та поглинає вологу. Мікрофібра дешевше, але синтетична тканина позбавлена ​​гігроскопічності й не так проникна для повітря, зате проста в догляді.

  • Наматрацники з вовняним наповнювачем для холодної пори року й тим, хто віддає перевагу натуральним матеріалам тв екологічності.

  • Розмір наматрацника підбирайте чітко під параметри матраца.

  • Кріплення. Для захисту матраца найкраще буде оточити його з усіх боків. Для цього підійде виріб з гумкою по периметру.

У нашому магазині представлені всі описані моделі наматрацників. Для того, щоб дізнатися, який підійде вам, напишіть консультанту на сайті.