Дом Коттон

У кожної жінки є набори для сну особливі, так звані елітні й ті, що, використовуються кожен день. Для них існують окремі рекомендації по догляду. У чому різниця, подумаєте ви. Вся справа у тканинах, що пішли на їх створення.

Дорогі матеріали, вироблені з високоякісної сировини, потребують дотримання спеціальних правил прання, сушки та прасування. У нашому магазині до таких відносяться приналежності для сну з сатину: жакард, варена бавовна, сатин люкс. Їх ціна й відповідно якість, обумовлені складом тканини - довговолокнистою єгипетською бавовною.

Простий сатин — з волокон бавовни середньої довжини і доглядати за ним набагато простіше. У блозі інтернет-магазину "Дом Коттон", ми розповімо, як правильно прати, прасувати й зберігати ці комплекти. Прочитайте уважно інформацію, її ви не зустрінете на етикетках виробника.

Загальні правила догляду для всіх видів сатинового білизни в спальню

  • Перше прання є головним етапом після покупки постільного. Адже ми не знаємо, в яких умовах зберігався й шився комплект. Також полотно обробляють спеціальним хімічним розчином для поліпшення його збереження. Цим пранням ми видаляємо бруд та залишки розчину.
  • Принесли додому покупку — замочіть її в прохолодій воді з невеликою кількістю рідкого миючого засобу. Порошкоподібний погано розчиняється у воді нижче 40 градусів. Через дві години закиньте білизну в пральну машину та встановіть короткий цикл. На цьому етапі мийний засіб вже не потрібен. Для кольорових матеріалів у попереднє замочування додайте трохи оцту, для фіксування фарби.
  • Сортування за кольором та складом. Не можна поєднувати натуральні матеріали й синтетичні, це може викликати огрубіння бавовняного полотна.
  • Вивертайте наволочку та підковдру, так ви уникнете зношення виробу.
  • Прати на невисоких температурах. Для цього не допускайте сильного забруднення.
  • Кондиціонер-антистатик потрібен не тільки для ароматизації тканини, але й для пом'якшення волокон та полегшення прасування.
  • Сушити краще на відкритому повітрі, або в добре вентильованому приміщенні. Віддаєте перевагу сушінні в машинці. Не допускайте пересушування тканини. Заломи, отримані в результаті цього, важко розгладжуються.
  • Прямі сонячні промені згубно позначаються на насиченості кольору. Яскраві малюнки під їх впливом вигорають, білий — жовтіє. Прасувати починайте злегка вологу тканину.

Залежно від складу матеріалу, температура праски може варіюватися від 150 градусів й до максимальної. Деякі тканини допускають відпарювання, для поліпшення якості прасування.

Після прасування не ховайте постільну білизну в шафу. Відпарювання залишає в волокнах матерії незначну кількість вологи й вона повина просохнути. Зберігати постільне краще в добре провітрюваному місці та не складати комплект на комплект. Щільно складені набори будуть виглядати непривабливими, коли ви захочете їх застелити.

Секрети догляду за комплектами постільного з елітного сатину

Ось ми і підійшли до того, чим відрізняється догляд за дорогою постіллю від повсякденної.

  • Прати лише при низькій температурі. Це збереже яскравість кольорів та структуру волокон. У наборах білизни преміум-класу бавовняні нитки згладжені та закручені. Втрата цих властивостей, під впливом гарячої води, викликає розпушування ниток. На тканині з'являються ковтунці.
  •  У жакардових комплектах поєднуються різні за товщиною та фарбуванням нитки. Також особливістю плетіння є візерунок з витягнутими на поверхню нитками. При неправильно обраному режимі утворюються затягування. Тому для них найкращим варіантом буде імітація прання руками в машинці. Програма — делікатна або ручна. Підійде для всіх елітних тканин.
  • Хочете зберегти святковий набір — забудьте про віджим. Який би щадний він не був, краще виключити цю функцію. Після зливу дістаньте постільне та залиште, щоб стекла зайва вода. Потім розкладіть на горизонтальній поверхні. Коли тканина стане ледь вологою розвісьте й висушіть звичайним способом. Ці заходи потрібні, щоб запобігти деформації полотна. Змінюйте постільне з сатину частіше. Так вам не потрібні будуть гаряча вода й агресивні засоби для прання. Якщо звичайний комплект досить змінювати раз на тиждень, то дорогий краще прати після 2 - 3 днів використання.
  • Застосовуйте спеціальні засоби для прання. У виробників побутової хімії існують лінійки для делікатних тканин. Вибирайте ті, де вказана відсутність кисневмісних відбілювачів та фосфатів. Бавовна не любить сильнодіючих компонентів миючих засобів. Від них вона втратить колір або змінить форму волокон. Скорочуючись чи витягаючись, вони погіршують вигляд полотна.
  • Прасування тільки з вивороту на середній позначці, без відпарювання. Короткочасний вплив пару також впливає на довжину волокон та викликає нерівномірне розтягування тканини.
  • Зберігайте набори з дорогого сатину на окремій полиці шафи, акуратно розкладеними.

Хочете знати більше корисних порад по догляду за домашнім текстилем? Слідкуйте за статтями в блозі. Наші експерти знають, як продовжити життя ваших улюблених рушників, покривал та білизни в ліжко.