Дом Коттон

Щоб вранці прокинутися свіжим та відпочившим, повноцінно виспавшись вночі, потрібно уважно поставитися до вибору постільних приналежностей. Адже від матеріалу, з якого вони виготовлені, залежить, чи будуть всі фізіологічні процеси в організмі проходити нормально.

До постільного текстилю відносяться ковдри. Вони зігрівають зимовими ночами, дарують комфорт у міжсезоння. Складаються з різних наповнювачів, а також матеріалів чохла. У продажу існують різні комбінації наповнювачів (силіконове волокно, вовна, напіввовна, вата, пух) й матеріалу чохла (бавовна, мікрофібра, поліестер). Наповнювач може бути закріплений на тканині чохла або прострочений, як у стьобаній ковдрі. Бути відкритим за типом пледа. Це більше відноситься до вовняних виробів.

Отже, розглянемо варіанти наповнювачів: вовна та силікон.

Ковдра стьобана

Вовняні або напіввовняні ковдри

Вовна, як натуральний матеріал, має ряд переваг. Наприклад, ковдра з натуральної вовни здатна увібрати до 30% вологи (поту), при цьому залишаючись сухою. Людям, хворим на простудні захворювання, грип та остеохондроз, така ковдра допоможе одужати. Тваринний жир (ланолін) при взаємодії з людським тілом розтоплюється, вбирається у шкіру та цілюще на неї впливає.

При тому, що вовна швидко вбирає у себе запахи навколишнього середовища, вона також легко з ними розлучається. Для цього досить провітрити ковдру на свіжому повітрі протягом декількох годин. Така маніпуляція у будь-якому випадку буде корисна в якості профілактики від пилового кліща. Краще виключити контакт вовняного виробу з неприємними запахами. Захищати її щільною підковдрою від пилу.

Процес догляду за ковдрою з вовни не простий. Прати її потрібно руками при температурі 30 градусів, акуратно віджимати та сушити у розкладеному вигляді.

Для кращого збереження  властивостей та зовнішнього вигляду ковдри віддавайте її в руки професіоналів.

Добре, коли у вас є ковдри на всі випадки життя та для різних сезонів. Так ви будете себе комфортно почувати взимку, та коли прийде весняне тепло. Наявність декількох ковдр дасть можливість змінювати їх в залежності від забруднень, не чекаючи закінчення сезону.

Людям, схильним до алергії та чутливим до колючих шерстинок, ковдра з вовни не рекомендується. Як альтернативу можна використовувати напіввовняні, у щільному подвійному чохлі.

Ковдри з набивкою з вовни відшиваються у декількох варіантах:

  • Закритий — вовна знаходиться всередині чохла (з бавовни або мікрофібри);
  • Відкритий вид — закріплена на матеріалі чохла;
  • Тканинне полотно — знайомі з дитинства верблюжі ковдри.

Чохол повинен доповнювати природні властивості вовни. Не давати колючим волокнам пробиватися крізь нього. Щільна тканина (тік, мікрофібра, ранфорс) захистить наповнювач від попадання пилу й сторонніх речовин з навколишнього середовища.

 

Силіконові ковдри

Силіконовий наповнювач легкий. За теплоізоляційними властивостями не поступається вовняному. Може використовуватися людьми схильними до алергії. Відноситься до групи силіконізованих поліестерових волокон, куди входять також холлофайбер, тінсулейт, нанофайбер й інші.

Також до переваг виробів із силіконового наповнювача відноситься:

  • Невисока ціна, у порівнянні з вовняними.
  • Легкий догляд. Можливість домашнього прання є плюсом для тих, хто вважає, що ковдри треба прати частіше, ніж раз на сезон.
  • Прання не викликає деформації та міграції наповнювача. Для цього вибирайте касетну прошивку.
  • Не накопичує запахи.

Недоліки:

  • Погано проводить повітря. Ті, кого турбує підвищене потовиділення, будуть некомфортно себе почувати під час сну.
  • Вагітні, літні люди з проблемами серця та судин, підлітки -- категорії покупців, яким потрібно вибирати змішаний склад наповнювача: бавовна або вовна з силіконом.
  • Статична електрика, яка утворюється від тертя матеріалу наповнювача притягує пил. Щоб цьому запобігти. використовуйте якісну постільну білизну із застібкою блискавкою. Зберігайте ковдру у спеціальній протипиловій сумці.
Ковдра стьобана біла

Чохол для ковдри з силіконовим наповнювачем — мікрофібра або поліестер. Вони доповнюють протиалергічні властивості набивки.

Були ці відомості корисними? Підписуйтесь на нас у Фейсбук, де ми будемо ділитися новинами зі світу текстилю. Хочете вибрати ковдру — заходите у каталог.