Dom Cotton

Прийшло тепло, а з ним необхідність переглянути зимові речі. Навесні під зимовою ковдрою стає жарко. На зміну їй приходить полегшена демісезонна. Перед тим, як сховати теплу ковдру до нового сезону, її потрібно почистити, випрати та добре просушити. Тоді вона буде повною мірою виконувати свої функції взимку. Наш експерт з текстилю підготував поради, як правильно доглядати за ковдрою перед зберіганням.

 

Особливості догляду за ковдрами з натуральним наповнювачем

Ковдри діляться за складом наповнювача на натуральні (вовна, пух, бавовна, бамбук), синтетичні (силікон, холлофайбер, тінсулейт) та змішані (синтепух, шерстепон, хлопкопон).

Натуральні волокна примхливі й вимагають спеціального догляду. Ми не радимо вам прати їх вдома. Це клопітке заняття. Навіть найделікатніше прання здатне пошкодити ковдру. Кращим рішенням буде віддавати їх в кінці сезону в хімчистку. Фахівці за допомогою апаратури проведуть дбайливе очищення наповнювача та чохла. Вдома, ви можете періодично пилососити ковдру, щоб прибрати пил. Вивішувати на вулиці для провітрювання.

Вовняні ковдри зберігаються у чохлі з бавовни, для кращої вентиляції. Бажано купити засіб від молі й покласти в чохол. Зберігайте ковдри з вовни подалі від джерел запаху. Вони добре їх вбирають, та потім складно від них позбутися.

Бавовняний наповнювач боїться вологи. Гігроскопічні волокна поглинають її й всередині ковдри може розвинутися колонія цвілевих грибків. Тому, після очищення, добре просушіть ковдру на сонці. Для зберігання краще використовувати герметичний пакет. Періодично діставайте ковдру звідти та збивайте, щоб набивка не злежувалася.

Пухові ковдри, зберігайте у бавовняних чохлах, пластикових кофрах з отворами для повітря. Як і бавовна, пух поглинає вологу та пил. Це стає причиною псування наповнювача. Місце, де буде лежати ковдра, має бути ізольованим від несприятливих умов.

Бамбук та тенсел краще заховати у бавовняні сумки. І тримати в сухому прохолодному місці.

Ковдри з натуральними волокнами, не скручуйте щільно. Надалі буде складно повернути їм первинну форму.

Біла ковдра

 

Догляд за синтетичними ковдрами

Силіконові ковдри практичні та прості у догляді. Коли закінчується сезон, ви їх пилососите. Потім перете у машинці на 30 -- 40 градусах. Обирайте програми для синтетики або об'ємних речей. Налаштуйте віджимання не вище 600 об. / хв. Використовуйте рідкі, гелевидні засоби для прання. Капсули 3 в 1, краще не застосовувати. У них знаходиться кондиціонер, що склеює волокна силікону. Та й з запахом важко буде розлучитися.

Після прання сушіть на горизонтальній поверхні. Немає такої можливості, розвісьте, як зазвичай. Час від часу струшуйте ковдру для рівномірного розподілу наповнювача.

У спеку синтетичні ковдри сушити небезпечно. Нагріваючись на сонці волокна поліестеру руйнуються. Вибирайте для цього день, коли сонце сховалося за хмарами або рано вранці.

Зберігайте ковдри з силікону у кофрах на блискавці, у вакуумних пакетах або в сумках, в яких вони продавалися. Для них не страшні стиснення. Після того, як ви її дістанете, вона поверне свою форму.

Поради по догляду для силіконових ковдр підійдуть й до змішаних видів. Незважаючи на наявність натуральних волокон, синтетика набагато спрощує догляд за ними.

Ковдра білого кольору у пластиковій валізі

Де краще зберігати ковдри

У наших квартирах місця замало, й проблема куди заховати ковдру, турбує багатьох господинь. Є кілька ідей, і ми поділимося ними.

Шафа. Виділіть одну велику полку знизу або зверху. Вам не треба буде діставати ковдру до наступної зими, головне, щоб помістилася та не заважала.

Висувні шухляди для білизни дивана, якщо дозволяє їх величина.

Під ліжком, у контейнерах, з пластика.

Намагайтеся не сильно скручувати ковдру. Так вона займає менше місця, але потім навряд-чи прийме первинний вигляд.

Не виносьте ковдри у комору або інші місця, де немає відповідних умов, занадто жарко або волого.

Наші поради виявилися корисними, підписуйте на сторінки інтернет магазину "Дом Коттон" в Інстаграм та Фейсбук.