Дом Коттон

Хочете висипатися, вранці прокидатися відпочившими та свіжими? Тоді без зручних та правильно підібраних постільних приналежностей вам не обійтися. Особливо варто звернути увагу на подушку. Від її характеристик залежить не тільки наш сон, але й здоров'я. Експерт з текстилю інтернет-магазину "Дом Коттон" дасть вам поради, на що звернути увагу, вибираючи подружку для сну.

Яка подушка вам підійде

Ця постільна приналежність відрізняється наповнювачем, матеріалом чохла, розміром й формою.

1. Наповнювач.

  • На даний момент самим недорогим й оптимальним наповнювачем є силікон. Силікон, незважаючи на своє синтетичне походження, має ряд переваг. Він довговічний, гіпоалергенний, добре тримає форму та швидко її відновлює після прання. Простий у догляді, адже подушки з таким наповнювачем можна прати у пральній машині.

  • Не здає своїх позицій класичний наповнювач: пух та перо. Залежно від процентного співвідношення пуху та пера, варіюється ціна на виріб з такою набивкою. Основною його перевагою є натуральне походження. Він гігроскопічний, добре вбирає зайву вологу та не перешкоджає руху повітря.

  • Шерсть - один з відомих наповнювачів подушок та ковдр. Натуральний матеріал, що дихає, завжди буде затребуваний. Єдиний мінус - викликає алергію. Тому рекомендуємо вибирати набивання змішаним складом: шерсть з бавовною або силіконом. Так зменшується алергенність та колючі волокна не будуть дошкуляти.

  • Бамбук  у чистому вигляді зустрічається рідко, через дорожнечу та ламкість волокон. Його виробники воліють комбінувати з більш практичними матеріалами: силіконом та бавовною. Найпопулярніший варіант - оболонка всередині наволочки бамбук, а основа силікон.

2. Матеріал чохла.

подушка стегана біла

Матеріалом чохла виступають матеріали,що не пропускають пил всередину набивання, з достатньою щільністю: поліестер, мікрофібра та бавовна.

  • Поліестер - недорогий матеріал.  Невибагливий у догляді, швидко висихає після машинного прання. Цей матеріал практично не мнеться, проте сильно електризується та не пропускає повітря. З цієї причини не рекомендується купувати вироби для сну з поліестеровим чохлом для дітей.

  • Мікрофібра має високу стійкість до пошкоджень, добре вбирає вологу, не линяє, добре відпирається, швидко висихає, не скачується та підходить алергікам. При всіх своїх перевагах мікрофібра - бюджетний варіант тканини для чохла.

  • Бавовна, як матеріал чохла, приваблює своєю натуральністю: захищає від статичної електрики, добре переносить прання на високих температурах, вбирає вологу, володіє відмінною повітропроникністю. Приклади тканин з бавовни: ранфорс, тік.

Форма та розмір подушок

Форма подушки може бути класичною - прямокутної та квадратної. Ортопедичною - з різними валиками, виїмками для плечей та голови.

Розмір приналежності для сну різноманітний й залежить від уподобань її власника. Найбільш поширені розміри: 50х70см та 70х70см. У моді зараз європейська модель - прямокутна, тому й комплекти з таким розміром простіше знайти.

Подушка ортопедична

А ось про висоту подушки, варто поговорити окремо. При виборі висоти має значення поза, в якій любить спати майбутній її власник. Так, для сну на боці, подушка повинна бути відносно високою та жорсткою. Її висота повинна збігатися з шириною плеча. Комфортний сон на спині забезпечить виріб середньої жорсткості, висотою 8-10 см, м'який та невисокий. Для сну на животі - плаский.

Визначити, чи відповідає подушка вашим вимогам по висоті, можна у простий спосіб: якщо під час сну у вас виникає бажання підкласти під голову руку, то висота недостатня.  Якщо шия під час сну напружена, то висоту варто зменшити.

У  інтернет-магазині Dom Cotton можна підібрати виріб під голову, універсальний та відповідаючий вашим бажанням. А в деяких подушках, як наприклад від ТМ Viluta, збоку є блискавка, за допомогою якої можна регулювати висоту та жорсткість, додаючи або виймаючи наповнювач.

 

Порада: щоб уникнути частих прань подушок, застосовуйте дві наволочки замість однієї. Так ви додатково захистите чохол від попадання на нього жиру або поту, й збільшите проміжок часу між праннями. Наволочки купуйте з натуральних матеріалів.

Стаття була корисною? Залишайте свої відгуки. Підписуйтесь на наші сторінки в Фейсбук й Інстаграм, де ми будемо показувати нові товари та давати поради по догляду за домашнім текстилем.