Традиції турецького текстилю заслужили довіру та любов покупців у всьому світі. А що говорити про рушники з махрової тканини, адже навіть саме плетіння з витягнутими нитками було придумано турками, у далекі часи.

Класика турецької культури, не обійдеться без бань — хамам. Там проводились перемовини та створювались поетичні шедеври. У порівнянні з Європою того часу, Османська імперія набагато просунулася у дотриманні гігієни. Тому, хто, як не турецькі виробники. знаються на рушниках, незмінному атрибуту банних процедур. Про переваги турецьких рушників розповість експерт з текстилю магазину Dom Cotton Світлана.

З чого роблять найкращі турецькі рушники

Коричневий рушник жакард

Якість будь-яких текстильних виробів залежить від сорту сировини та способу її обробки. Найчастіше рушники виробляють з натурального складу: волокон бавовни, бамбука та їх поєднання.

Бавовна добре поглинає вологу та проста у догляді. Єдиний недолік — після прання грубіє. Але ті, кому подобається легкий масажний ефект, оцінять цей матеріал. Переносить прання на високих температурах, тому гігієнічність рушників з бавовни на високому рівні.

Бамбук — ніжний ворс та тактильні відчуття, не йдуть у порівняння, ні з чим. Є дослідження, які говорять, що він має антибактеріальні властивості. Ми не будемо ні спростовувати, ні доводити це. Просто скажемо, що рушники з бамбука подобаються дорослим й дітям своєю ніжністю. Догляд трохи складніший, ніж з бавовною, але зате вони швидко сохнуть.

Хочете поєднувати якості бамбука та бавовни — обирайте змішаний склад. Такі рушники й воду поглинають швидко, й прання просте. Після нього, вони залишаються такими ж м'якими, як до нього.

Дизайн та фактура

Білий махровий рушник

На наш вибір багато в чому впливає, як декоровані рушники. Їх колір та  рішення у вигляді вишивання, мереживної обробки та бахроми, можуть перетворити на краще ванну кімнату. Погодьтеся, набагато приємніше витиратися красивим рушником, ніж звичайним непоказного кольору. Вироби для ванної, крім складу тканини, відрізняються фактурою полотна. Вони можуть бути велюровими, жакардовими або з рівною поверхнею.

Полотно для махрових рушників виготовляється з використанням чотирьох ниток. При цьому, на поверхні тканини утворюються петельки. Саме завдяки їм тканина набуває м'якості та об'єму. Махра для банних рушників має порівняно високу щільність: від 400 г /м.кв. до 600 г / м.кв.

Полотно для велюрових рушників плететься аналогічним чином, але потім стрижеться. Внаслідок цього вони набувають щільність близько 360-380 г / м.кв. Але при цьому стають легкими та швидко сохнуть. Як правило, велюровими роблять пляжні рушники, для яких не так важлива підвищена щільність, скільки здатність швидко висихати після намокання. А ось при виробництві жакардових рушників використовуються особливі верстати, які для формування візерунка щільно переплітають нитки особливим чином. Такі рушники коштують дорожче, адже вони двосторонні. Візерунок на них однаково добре виглядає з обох сторін.

Які розміри турецьких рушників в інтернет-магазині Dom Cotton

Набір рушників з візерунком

Рушники потрібні у всіх сферах побуту, тому в нашому каталозі представлені розміри на всі випадки життя.

  • Для рук: прямокутні 30х30см, 30х50см й круглі, діаметром 30 см. Їх також можна запропонувати гостям.
  • Для ніг розміром 50х70см.
  • Для лиця 50х90см або 50х100см.
  • Для лазні (душа) 70х140см.
  • Для сауни 90х150см, 100х150см.
  • Пляжні 75х150см.

В інтернет-магазині Dom Cotton ви можете підібрати турецький рушник для власного використання або, як подарунок. Переходьте у каталог й вашій увазі будуть представлені різні дизайнерські рішення й виробники. Серед них ви обов'язково виберете найм'якіший та найгарніший рушник.