Предмет побуту, без якого не обійдеться жоден будинок - постільна білизна. Його вибирають керуючись звичками та особистими уподобаннями. Але ніхто не буде заперечувати, що краща білизна з бавовни.

Волокна бавовнику - найбільш часто, використовувана сировина у виробництві матеріалів для пошиття домашніх текстильних виробів. На їх основі отримують різні тканини.

Яке постільне краще, бязь або сатин?

Щоб вам було простіше зрозуміти, чому бавовняні вироби схожі за складом відрізняються зовні. Якими характеристиками їх наділяють особливості технологічного процесу, ми для прикладу взяли ці тканини. Вони обидві відносяться до категорії недорогих, повсякденних. А їх особливості ми розглянемо більш докладно нижче.

Постільна з бязі: традиції і комфорт

Постільна білизни з фламінго

Бязеве полотно відомо давно. Користується популярністю серед людей старшого покоління. Характерна особливість матеріалу бязь -- плетіння, з розташуванням ниток перпендикулярно, через одну. Цей спосіб називається полотняним. Існують кілька видів бязі в залежності від способу обробки готового матеріалу:

 • Сувора - тканина, що тільки що вийшла з прядильних машин;
 • Вибілена - освітлюється із застосуванням хімічних речовин, безпечних для здоров'я;
 • Гладкофарбована - рівномірне тонування вибіленого матеріалу;
 • Набивна - на полотно наносяться малюнки та візерунки.

Два останні види якраз й застосовують у пошитті постільної білизни. Тоді, як сувора та вибілена, підходить тільки в якості підкладкових матеріалів.

На характеристики виробів з бязі впливає щільність.

Висока 130 - 160г/ м.кв. Використовують в промисловості.

Розріджена 80 г / м.кв., Низької якості, й нагадує марлю.

Оптимальна 110 - 125 г / м.кв. Її підтипи розрізняються кількістю ниток на 1 кв.см. та їх товщиною:

 1. Люкс 125 г / м.кв.
 2. Комфорт 120 г / м.кв.
 3. Лайт 110 г / м.кв.

Чим вище щільність, тим більше тонких ниток переплетено між собою в одному квадратному сантиметрі.

Згадавши технічні характеристики звернемо вашу увагу на параметри, які визначають затребуваність постільної білизни з бязі:

 • Екологічна чистота бавовни, використання натуральних барвників, зробили її безпечною для алергіків. Це не перешкоджає природному повітрообміну, дозволяє шкірі дихати. Абсорбує вологу та не провокує підвищене потовиділення.
 • Довговічність, простота догляду - є найчастішими причинами вибору комплекту для повсякденного застосування.
 • Ціна доступна - відмінний варіант для економії в сім'ї.

Сатин - якість доступна кожному

комплект постельно білизни з оленями

Сатин - бавовняна тканина з однойменним способом плетіння. Особливістю його є кратність чергування ниток: однією сильно закрученої до чотирьох звичайним. Але характерний зовнішній вигляд він отримав не тільки завдяки цій технології. Існує ще один секрет. Мерсеризація - обробка бавовняних вичесанних волокон каустичною содою. Підсумком процесу буде міцна та глянцева тканина.

Коли готовий матеріал пропускають крізь розігріті валики - каландрування. Такий метод розгладжує матерію, але отриманий ефект недовговічний - пропадає після прання.

У магазині Dom Cotton продається стильна сатинова білизна від простої до елітних постільних комплектів - жаккард та люкс. На інших видах ми зупинимося в наступний раз, а зараз обговоримо повсякденний варіант.

Як і бязь, сатин має оптимальні гігієнічні характеристики: гігроскопічний, проникний для повітря, гіпоалергенний.

Відмінності полягають у товщині тканини. У сатину приємна гладка поверхня, тоді як на бязі, можуть зустрічатися ущільнення у вигляді вузликів.

Переваги сатинових комплектів:

 • Міцність та простий догляд. Можна прати часто, не турбуючись за знос виробу.
 • Однотонні тканини виткані попередньо пофарбованими нитками. Для принтованих, малюнок набивається, ущільнюючі полотно. Він не вигоряє та не линяє.
 • Щільність 130 г / м.кв. не порушить баланс між температурою тіла та кімнати.
 • Ціна комплектів з простого сатину невисока та ідеальна для сімейного бюджету.

Яка тканина для постільної білизни краще? Визначити, що краще - бязь або сатин - складно. Тут довіртеся своїм бажанням та смакам. У каталозі магазина ви зможете детальніше розглянути набори для сну. Слідкуйте за оновленнями нашого блогу. У ньому ми будемо раді розкрити теми, корисні вам.