Дом Коттон

Питання, яке турбує багатьох господинь. Чим відрізняються дві популярні тканини для постільної білизни бязь та ранфорс? Деякі вважають, що це однакові матеріали, тільки ранфорс роблять у Туреччині, а бязь наша — вітчизняна. У блозі інтернет-магазину Dom Cotton, ми розповімо вам про основні відмінні риси між ними.

Cклад

Бязь та ранфорс — бавовняні тканини. Для першого матеріалу беруть волокна бавовнику. При цьому немає фільтрування за довжиною та товщиною волокон. Нитки виготовляють зберігаючи максимально природну будову волокон сировини. Цю особливість добре видно на готовому полотні у вигляді вузликів.

Ранфорс — сировина середньоволокниста бавовна: тільки рівні по довжині та товщині волокна, а ламані вибраковуються.

Виготовлення ниток

Постільна білизна c рожевими квітами

Бязь складається з ниток без попередньої обробки. Деякі її види припускають їх вигладжування: люкс, преміум. Ранфорс включає вичісування, вигладжування та скручування ниток. Це робить тканину більш щільною й ніжною, в порівнянні з попереднім прикладом.

Плетіння

Бязеве полотняне плетіння — збірна назва переплетіння ниток через одну, під кутом 90 градусів. Простий варіант плетыння. Не сприяє деформації полотна.  Але після прання матерія може зменшуватися у розмірах — сідає.

У бязі розрізняють кілька видів, в залежності від щільності.

  • Розріджена (нижче 110 г / м.кв.) — нагадує марлю;
  • Лайт (110 г / м.кв.) — тонка, ніжна матерія;
  • Комфорт (120 г / м.кв.) — щільність середня. Добре себе зарекомендувала за ціною та якістю;
  • Преміум (130 г / м.кв) — високощільна тканина, довговічна та міцна;
  • Люкс (140 г / м.кв) — нагадує ранфорс способом підготовки ниток до плетіння.

У ранфорса нитки переплітаються не по одній, а по дві або три за діагоналю. Тут можна помітити подібність із сатиновими матеріалами. Оброблені нитки тонше, закручені, тому лінійна щільність його 50 - 60 ниток в 1 см кв. Разом з нею виростає й вага полотна - 140 г. м.кв. Всі ці показники в результаті складають ціле у вигляді гладенької та міцної тканини.

 

Cпосіб фарбування

Фарбування бязі та ранфорса відбувається набивним способом. На готову тканину наносять малюнок. У ранфорса внаслідок гладкості матеріалу він лягає рівніше й тому виразніше.

Бавовняні нитки добре поглинають фарбу, тому обидві тканини не линяють, прання не впливає на яскравість забарвлення.

Догляд

Різниця в основних моментах догляду між здавалося б однаковими тканинами є. Вона зумовлена структурою полотна. Так бязь невибаглива. Її можна прати на 60 градусах, віджимання звичайне. За ці якості її цінують мами маленьких дітей, адже плями після них вимагають інтенсивного прання. Прасувати на позначці праски 3 — значить тканина не боїться високих температур, й це ще один плюс на її користь.

Ранфорс можна теж прати у гарячій воді, але щоб тканина збереглася краще, не ставте температуру вище 40 градусів. Так ви збережете матеріал від деформації. Віджимання на середніх обертаннях — такої швидкості буде достатньо, щоб ваші наволочки, простирадла й підковдри швидко висохли.

Через те, що обидва види тканини складаються з чистої бавовни, то після взаємодії з пральною машиною вони мнуться. Особливо бязеві набори для ліжка погано піддаються прасуванню, якщо їх пересушити. Прасуйте свої спальні приналежності злегка вологим. Якщо прогавили момент — застосовуйте відпарювання.

Наша інформація про особливості постільної білизни з бязі й ранфорса виявилася корисною? Поділіться. Для покупок переходите у каталог магазину.